Gala na zakończenie sezonu

24.06.2014 odbędzie się zakończenie sezonu w Klubie i małe pokazy dla rodzin naszych Kadetów.

Zbiórka uczniów o godzinie 17:30 – przygotowanie sali o rozgrzewka.

Pokazy od godziny 18:00.

Obóz sportowy w Stroniu Śląskim 4-16.07.2014

Chcielibyśmy zaprosić do udziału w obozie sportowym w dniach od 4 do16 lipca tego roku w Stroniu Ślaskim.

Całkowity koszt obozu to 1350 złotych i obejmuje:

1. Przewóz rowerów z Kalisza do Stronia Ślaskiego oraz przywóz z powrotem do Kalisza. Rowery potrzebne na przejażdżki rowerowe po ścieżkach rowerowych.

2. 10-12 treningów na tatami typu puzzle (takie jak w ubiegłym roku).

3. Codzienne zajęcia na pływalni – minimum 1 godzina.

4. Sauna w ramach odnowy biologicznej.

5. Pobyt na zalewem tuż obok Stronia Ślaskiego.

6. Posiłki tuż obok miejsca noclegów w restauracji Jaskinia.

7. Noclegi w Strońskim Centrum Aktywności tam gdzie również trenujemy i korzystamy z krytej pływalni.

8. Opłata  drugiego instruktora z uprawnieniami pedagogicznymi.

MUSIMY ZEBRAĆ MINIMUM 20 UCZESTNIKÓW. Do 20.06.2014 należy wpłacić od 600 do 800 zł

DOJAZD WE WŁASNYM ZAKRESIE.

PROSZĘ O POMOC W ORGANIZACJI I CZEKAM NA PYTANIA ZWIĄZANE Z OBOZEM I JEGO ORGANIZACJĄ.

Pozostając z wyrazami szacunku i szczerej sympatii Trener Dariusz Kaczmarek

PS. Zdjęcia z poprzedniego obozu: http://szkolakadetowjiujitsu.kalisz.pl/?gallery=2013-07-oboz-klubowy-w-stroniu-slaskim

Kilka komunikatów na najbliższy czas

1. Najbliższe treningi nie odbędą się w poniedziałek (2.06) tylko we wtorek (03.06.2014). Obowiązuje strój sportowy (koszulka, krótkie spodenki, obuwie sportowe). Godziny pozostają bez zmian.

2. Dnia 6 czerwca na osiedlu Dobrzec odbędą się pokazy. Kilkoro naszych kadetów już zgłosiło swój udział i za to dziękujemy – mamy nadzieję, że pojawi się jeszcze kilku chętnych.

3. Od 9 czerwca zaczynamy letni klubowy mini turniej Judo i funny Judo.

4. W przygotowaniu jest obóz sportowy w Stroniu Śląskim od 4 do 16 lipca. Zapisy u sensei Darka Kaczmarka.

LXXX Festiwal Japońskich Sztuk Walki im. Takeuchi

W dniach 11 – 13 kwietnia 2014r., odbył się LXXX Festiwal Japońskich Sztuk Walki im. Takeuchi w Namysłowie.
Szkoła Kadetów Jiu-Jitsu reprezentowana przez Olę, Oliwię, Sensei Darka, Igora, Andrzeja i Maćka także uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez mistrzów różnych sztuk walk.
Choć wszystkie zajęcia były ciekawe szczególnie w pamięc zapadły nam treningi z Mistrzem Judo Ryszardem Zieniawą, który mimo już podeszłego wieku (81 lat) może nas jeszcze bardzo wiele nauczyć.
W galerii trochę zdjęć i filmów z imprezy.

buditsu

XII Zimowa Akademia Bezpiecznego Upadania

W dniach 5-7.02.2014 w II LO w Kaliszu odbyła XII Zimowa Akademia Bezpiecznego Upadania. Jest to impreza cykliczna i jak co roku wejście było bezpłatne. Udział mogli wziąć członkowie klubu ale także goście niezwiązani na co dzień ze Szkołą Kadetów.
W ramach Akademii odbywały się zajęcia z Funny Judo oraz inne zajęcia sportowe. W Galerii krótka filmowa relacja z tej imprezy.

Turniej JUDO

Z okazji Światowego Dnia Judo zorganizowaliśmy wewnętrzne (klubowe) zawody JUDO.
W turnieju uczestniczyło ponad 50 zawodników i zawodniczek z różnych grup wiekowych.
Mimo, że najważniejszy jest udział i fajna zabawa to jednak zwycięzcy byli. Poniżej tabela z wynikami.

A w galerii oczywiście relacja zdjęciowa i filmowa.

Grupa najmłodsza Grupa średnia Grupa najstarsza
5 Jacek Pietrzak

world judo day 2013

BUDOGALA 2013

W dniach 12-20.10.2013 w Raciborzu nad Odrą odbywał się II Interdyscyplinarny Festiwal Kultury i Sztuki Japonii. W ramach Festiwalu odbywały się najróżniejsze wystawy oraz warsztaty związane z kulturą Japonii. W weekend natomiast odbywały się warsztaty z mistrzami Japońskich sztuk walk.
Szkoła Kadetów reprezentowana przez Igora i Maćka uczestniczyła w sobotnich warsztatach. Mieliśmy okazję ćwiczyć Aikido (z Mistrzem Hiroshi Tajiri z Japonii, Danny’m Currinckx z Belgii, a także Edwardem Germanov), Jiu-Jitsu (Szépvölgyi Géza z Węgier oraz Paolo Colla z Włoch) i yawarę (Waldemar Pschemus z Niemiec).
Po warsztatach odbyły się pokazy przygotowane przez zaproszonych mistrzów.
Byliśmy z Igorem pierwszy raz na tego typu imprezie i wiemy, że nie był to raz ostatni. Wszystkich zachęcamy do uczestniczenia w takich warsztatach.
Oczywiście zapraszamy do galerii gdzie wrzucamy kilka zdjęć i filmów.

budogala2013